úvod Program ZÁPAS V DIVADELNÍ IMPROVIZACI

Experimentální studio

ZÁPAS V DIVADELNÍ IMPROVIZACI

ÉČKO LIVE Stream představení

neděle, 11. dubna 19:00

Živé klání v divadelní improvizaci netradičně v on-line prostředí!

Liberecký spolek improvizátorů Imjoy připravuje ojedinělý projekt ve spolupráci s Michaelou Puchalkovou, nestorkou české improvizační scény.

 

stream sledujte na

YT LIDOVÉ SADY

nebo

FB LIDOVÉ SADY

Bohužel narazili jsme na technické omezení E-vstupenky a ti všímavější si jistě všimli, že jsme zadali termín akce na 30.4., ale je to jen virtuální datum a koupí on-line vstupenky opravdu podpoříte stream ze dne 11.4.2021.
Děkujeme za pochopení.

 

 

Co je ZÁPAS V DIVADELNÍ IMPROVIZACI?
Kořeny improvizačních zápasů sahají do Kanady a tato forma spojuje prvky sportovních klání a divadla. Základem je čistá improvizace. Hráči nemají předem nic připraveného. Jedná se o pásmo hraných výstupů, k nimž diváci zadávají témata a po každé hře hlasují, který tým se jim líbil více.

  • Vše děje pod dohledem rozhodčího, který kontroluje dodržování improvizačních pravidel dle České improvizační ligy. Na píšťalku píská začátky a konce výstupů a fouknutím na kazoo upozorňuje na fauly, což může být například přílišné šaškování, dlouhá prodleva nebo užití klišé. Za fauly může hlavní rozhodčí udělovat trestné body a ty v součtu mohou znamenat bod pro soupeře.
  • Na pódiu je přítomen i konferenciér, který publiku vysvětluje jednotlivé kategorie, a zápas doprovází hudebník nebo hudební skupina.

 

Kdo jsou IMJOY?
Imjoy jsou na Jablonecku a Liberecku jediným týmem České improvizační ligy. Podobných improvizačních skupin jsou po republice asi tři desítky. Liberecká skupina vznikla zhruba před třemi lety. Od té doby se vedle zápasů věnuje především tak zvaným improshow, se kterými vystupuje na festivalech. (Tatrhy, Jeden svět, Šmelc, Literární pozdravy a další). V říjnu2019 vystupovali Imjoy v pražském divadle Kámen s improvizovaným představením na motivy Tarantinových filmů. Před propuknutím koronakrize měli vždy každý poslední pátek v měsíci svůj samostatný program v OkoloCafé v centru města Liberce.

 

Kdo je MICHAELA PUCHALKOVÁ?
Michaela v roce 2000 přivezla z Francie improvizační zápasy, založila první improvizační tým pra.l.i.ny. a podílela se na vzniku české Improligy. Jako lektorka aplikované improvizace spolupracuje s nadnárodními společnostmi, ale i s neziskovými organizacemi a učiteli na školách. Účastní se mezinárodních workshopů, festivalů a zahraničních rozvojových konferencí.

 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg