úvod Program Sál Lidové sady ROZPTÝLENÍ / BARCAROLE

Sál Lidové sady

ROZPTÝLENÍ / BARCAROLE

sobota, 09. prosince 19:00

Unikátní spojení divadla a filmu. Komedie Divadla Verze je o tom, že každý má své potřeby a svá přání, a že někteří se jich domáhají i 40 let po své smrti. Komedie o lidech, kteří mají starosti a potřebovali by rozptýlit.


Hodinový manžel přichází do bytu staré důchodkyně Isabely, jejíž pračka vytopila nerudnou sousedku. Její garsonka ovšem nepůsobí jako domov opuštěné důchodkyně, ale spíš jako klinika vyšinutých jedinců, z nichž jeden není schopen splnit poslední přání své manželky, další je rozzuřená feťačka, která má odpor k uprchlíkům z třetího světa a jedna vznešená důchodkyně, které se zjevuje uražený manžel, v myslivecké kamizolce, který se domáhá svých práv. Během této bizarní návštěvy padne iluze jednoho šťastného manželství, vyjasní se jedno staré nedorozumění, několik dalších nastane a v kuchyňských spotřebičích se ukážou i ti, kteří už tu dávno nejsou...
Součástí divadelního projektu je i krátký film Barcarole, jehož projekce proběhne po krátké přestávce. Film měl premiéru na MFF v Karlových Varech a byl nominován na Českého lva. Mladičká ošetřovatelka Zdena začíná svoji první noční směnu v domově seniorů a rovnou je vystavena nelehké zkoušce - musí se postarat o tělo zemřelého klienta. Mrtvý člověk se stává předmětem, který je třeba očistit, uklidit a uložit do krabice, ale také zbožím, o něž se trapně servou zaměstnanci konkurenčních pohřebních agentur. Jemný portrét mladistvého tápání a realistický příběh setkání se smrtí v sobě snoubí fyzicky intenzivní momenty s groteskním humorem a špetkou naděje, že takhle skutečný konec přeci jen vypadat nemůže. Životní optimismus do něj vnášejí paradoxně ti, kdo by měli být na konci cesty: mrtvý pan Malý a jeho vzpurný spolubydlící Novotný, který tu noc přišel o zuby.


Divadelní obsazení:

Vlasta Peterková,

Jan Dolanský,

Lenka Vlasáková,

Ladislav Hampl,

Igor Chmela


Filmové obsazení:

Denisa Barešová,

Lenka Vlasáková,

Jan Kačer, Rostislav Novák st.,

David Prachař,

Ladislav Hampl,

Jan Dolanský,

Matouš Ruml,

Miluše Hradská

 

Autor: Igor Chmela
Režie: Igor Chmela


Délka představení: 50 min.
Délka filmu: 30 min.

 
kraj-a-prispng.png