úvod Program Archív ZANZIBAR A TANZÁNSKÉ SAFARI

Experimentální studio

ZANZIBAR A TANZÁNSKÉ SAFARI

pondělí, 26. listopadu 19:00

Hodinu a půl dlouhá přednáška nese název „Zanzibar a Tanzanské Safari“. Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda Vás v první části provedou po pevninské Tanzanii. Samotná cesta začíná v přístavním městě Dar Es Salaam, která pokračuje až do nitra Afriky, kde zažijí safari na vlastní kůži v oblasti národního parku Mikumi.

Ve druhé části se pak přesunou na rajský ostrov Zantibar (Unguja), kde stráví několik dní, aby ho mohli s místním obyvatelstvem procestovat, ať už  v tradičních dopravních prostředcích jako je  Dala Dala, Dough, nebo pěšky. Ostrov projedou od delfíních hejn v Kizimkazi na jihu ostrova, přes nekonečné pláže v okolí Paje. V pralese Jozani budou stopovat spoustu endemických gueréz zanzibarských a kočkodanů. Neopomenou ani otrokářské město Stone Town plné křivolakých uliček, a také rodiště Fredieho Merkuryho. Mimo to navštíví i vyhlášené kulinářské trhy Forodhani market, kde ochutnají veškeré pochutiny místní kuchyně.

Ve třetí části se přesunou přes hřebíčkové plantáže na sever ostrova do Nungwi, kde prochodí domorodé vesnice a nahlédnou v přestrojení do nejšpičkovějšího resortu. Pobyt na severu ostrova uzavřou šnorchlováním ve vodách plných života u ostrova Mnemba.

Detaily cesty na http://www.tripel.wz.cz/zanzibar.html

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg