úvod Program Archív MARIIA MIKHAILOVÁ A LIBOR JANEČEK

Sál Lidové sady

MARIIA MIKHAILOVÁ A LIBOR JANEČEK

2. abonentní koncert 62. sezony komorní hudby

čtvrtek, 01. října 19:00

KOMORNÍ DUO

Mariia Mikhailova - flétna     Libor Janeček - kytara

 

MgA. Mariia Mikhailova (1989) studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti (Ruská federace). Ve studiu dále pokračovala na státní Konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan (první flétna).
Navštěvovala mistrovské kurzy u vynikajících pedagogů: Denis Lupačev, Vincent Luka, Seiya Ueno, János Bálint, Peter Verhoyen, David Formisano a rovněž se zúčastnila několika soutěží (International competition woodwind instruments v Togliatti atd.) Hrála v různých hudebních projektech např. Mládežnický symfonický orchestr Povolžia (Togliatti, Samara), Řeka Talantov (Petrohrad), Komorní orchestr Arpeggione (Moskva, Brunej Darussalam), Music Alp (Francie). V roce 2019 absolvovala magisterské studium na JAMU v Brně u prof. Václava Kunta a věnuje se koncertní a pedagogické činnosti.

 

Libor Janeček ( 1969 ) je absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 - 2008 účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem ( kytara - akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly a jihoamerickou hudbu. Byla vydána CD s hudbou Astora Piazzolly a dalších jihoamerických skladatelů ( Tango nuevo - debutové CD ve vydavatelství Spirála) a v roce 2006 Tango porteňo ( Radioservis ). V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti, účinkuje v komorním duu ( kytara - flétna ) i triu ( kytara - flétna - soprán ). Jako sólista vystupoval s Tišnovským komorním orchestrem. Nahrává pro Český rozhlas v Brně.

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg