úvod Program Archív JANA VÉBROVÁ

Experimentální studio

JANA VÉBROVÁ

ČKO LIVE Stream koncertu

úterý, 10. listopadu 19:00

Svérázná a osobitá písničkářka z Lužických hor s nevídaným způsobem pěveckého projevu a nikde neškolené hry na akordeon.

 

Stream koncertu začíná v 19:00 hodin.

Sledujte a odebírejte Youtube kanál Lidových sadů.

 

JANU MŮŽETE PODPOŘIT ZAKOUPENÍ ONLINE VSTUPENKY

 

Jana Vébrová je hodně svérázná a osobitá písničkářka z Lužických hor. Právě ona "vykořeněnost" tamějšího kraje a nula procent folklóru ji asi donutilo najít si svůj vlastní, na české scéně nevídaný způsob pěveckého projevu, nikde neškolené hry na akordeon a skladebnosti jejích písní. V tomto je naprosto originální, neovlivněná a mimočasová. Svoji každou píseň se snaží vystavět novým, neopakovatelným způsobem.

 

Přestože je samorost spolupracovala na několika úspěšných představeních a projektech s Pražským komorním divadlem - Divadlem Komedie (Weissenstein, Miu@see poetry musical) a orchestrem pro soudobou hudbu Agon Orchestra (DG 307 remix, Magorova Summa, Typornamento - Milan Adamčiak). Mezinárodního úspěchu dosáhla v tanečním představení "La Loba" Lenka Vagnerová Company, s nímž získala cenu Herald Angel a nominaci na Total Theatre Award na prestižním festivalu Fringe v Edinburghu.

 

V červnu 2007 vydala s Ivanem Acherem své debutové album „Kykyrý“ u Indies Scope.

 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg