úvod Aktuálně

LEDEN - BŘEZEN 2021

MY ZE 4. PATRA

 

Žáci Základní umělecké školy v Liberci zvou všechny zájemce na výstavu svých výtvarných prací
„Od každého trochu“

 

Výtvarný obor ZUŠ Liberec má dlouholetou tradici, vychovává mladé výtvarníky od pěti let až do dospělosti. Výtvarní pedagogové Markéta Klimešová, Stella Hrádková, Pavlína Končická, Gabriela Loukotová a Ondřej Mašek pomáhají svým svěřencům projít úskalími v začátcích jejich umělecké tvorby, seznamují své studenty s nejrůznějšími technikami - od kresby, malby, grafiky či keramiky až po práci s různými netradičními materiály. Žáci vytvářejí plošné i prostorové práce.

Mladí výtvarníci se tak postupně seznamují s mnohými možnostmi a způsoby výtvarných činností, rozvíjejí své schopnosti a dovednosti.

 

Ve věži můžete zhlédnout práce zhotovené různými technikami žáky všech věkových skupin, od těch nejmladších až po pokročilé studenty a absolventy. Představují zde tématicky různorodou tvorbu, zahráli si na ilustrátory pohádek, inspirováni velkoměstskou kulturou a jejími vizuálními projevy šli po stopách amerického pop artového umělce se slovenskými kořeny Andyho Warhola. Inspiraci našli i v tvorbě svérázného manýristického malíře Giuseppa Arcimbolda. V grafických listech vzdali hold blahoslavené Zdislavě  z Lemberka. V malbách vyjádřili radost ze života i vztah k přírodě.

 

S paní učitelkou Markétou Klimešovou se žáci vydali proti proudu času a kombinací technik na společné téma (odkrývací technika na voskovém podkladu, malba temperovou barvou a tisk textilní koláže) ztvárnili obří prehistorickou vážku Meganeura z období karbonu, ve svých malbách pastelem nás zavedli do dávného světa mamutů, dinosaurů i obřích kapradin a přesliček, to vše si můžete prohlédnout na Galerii na balkóně.

 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg