úvod Aktuálně

KVĚTEN - ČERVEN 2020

OD PONDĚLÍ 11.5. 2020 JSOU VÝSTAVY OPĚT ZPŘÍSTUPĚNY

Budeme se na Vás těšit

 

 

Experimentální studio a předsálí

ZDENĚK LÍN

Fotografie se stala součástí mého života a zároveň možností, jak se o své prožitky podělit s ostatními lidmi. Je to vlastně zrcadlení toho, co jsem na své cestě viděl očima a posléze i objektivem fotoaparátu. Přitom si myslím, že kumšt je nejen se dívat, ale hlavně také uvidět.

V mé tvorbě převažuje příroda a krajina. V současnosti se dostávají do defenzivy a fotograf může v bližším pohledu odhalovat drama země a života člověka. Malíři přenášejí své myšlenky přes štětec a já v minulosti přes halogeny stříbra na filmech, dnes přes čip fotoaparátu a pixely v počítači.

Přesto jsem pokaždé vděčný, když se mi podaří zachytit střípky toho, co při fotografování prožívám.

Vždy se těším, že nejlepší snímek bude ten, který udělám zítra.

 

 

Ukázky z výstavy Zdeňka Lína

02-28-20-01-25-10-lin-lidove-sady1jpg.jpg

 

02-28-20-01-26-05-lin-lidove-sady2jpg.jpg

 

lin-lidove-sady3jpg.jpg

 

 

 

Galerie na balkóně, Vyhlídková věž

EDUARD ARCHALOUS

Eduard Archalous se fotografování věnuje od roku 1974. Byl členem libereckého Fomaklubu a tvůrčí skupiny 7F. Za výsledky dosažené v celostátních a zahraničních soutěžích získal v roce 1982 titul ASČF. Objevit v žánru krajiny možnosti nových fotografických pohledů a způsobů ztvárnění je dnes víc než nesnadné. Výtvarné pojetí využívají účinných linií, tvarů, členění, harmonie i obvyklých nálad ročních období bylo již téměř vyčerpáno.

Nezbývá než jít novými, dosud nevyšlapanými cestami. Archalousovi se podařilo vystoupit z onoho proudu tisíckrát opakovaných variant takovou měrou, že po necelých pěti letech od zaslání prvních fotografií rozeznávali porotci

v soutěži jeho práce už na dálku. K dotvrzení této skutečnosti lze citovat K. O. pana Hrubého, který v jedné recenzi konstatoval, že Archalousovy fotografie jsou tím nejlepším, co bylo v Evropě za poslední leta vytvořeno.

Jsou to krajiny plné melancholie, krásných smutků zrazené člověkem, opuštěné a zapomenuté, místa těch, kteří chtějí porozumět sobě, nám a tomuto času na této planetě.

Tyto krajiny si přímo vynucují netradiční přístup k hodnocení. Černobílá fotografie je vážná a přemýšlivá. A právě tyto vystavené fotografie jsou jiné, než jsme zvyklí v různých obměnách vídat.

 

Ukázky z výstavy Eduarda Archalouse

archalous_1_fotogalerie_nikapage001jpg.jpg

 

archalous_2_fotogalerie_nikapage001jpg.jpg

 

eduard_archalousjpg.jpg

 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg