úvod Aktuálně

KVĚTEN - ČERVEN

Experimentální studio, Galerie na balkóně, Vyhlídková věž

KAM KRÁČÍME ČLOVĚČE?

Kniha „Na cestě" od spisovatele Jacka Kerouaca se v 50. a 60. letech minulého století stala symbolem boje za zachování svobody a vzdoru proti zažitému konvenčnímu stylu života v USA. Její autor představuje hlavní tvář a silný hlas beatníků, kteří ovlivnili nejen hnutí hippies, ale i další generace po celém světě o mnoho desítek let později.

Touha po nezávislosti, hledání lidských hodnot a porozumění sama sebe inspirovalo studenty 2. ročníku Dálková studia Liberecké školy fotografie k vytvoření vlastních vnitřních fotografických monologů. Téma putování odněkud někam si vzali doslovně. Proud jejich neomezených myšlenek spojuje cesta, po které všichni kráčíme a nejasné cíle za horizontem, které jenom tušíme. Ve svých představách zažívají intenzivní prožitky z neznáma, uvědomují si hluboký nádech a zase výdech, vnímají neklid hvězd i rozpohybovaný svět kolem, cítí noční chlad i vřelá rána. Jsou v pohybu, zastaví se, a pak zase jdou dál.

 

MgA. Jana Hunterová, Ph.D.

 

 

Vystavující autoři:

Rudolf Kucap, Anna Nováková, Monika Nováková, Martin Novotný, Petra Pánková, Martin Tomšej, Lucie Vídeňská, Roman Vlačiha

 

ukázky z výstavy

 
logo-krajepng.png