úvod Aktuálně

DUBEN - ČERVEN

Experimentální studio, Galerie na balkóně, Vyhlídková věž

 

DAGMAR BLAŽKOVÁ

CESTOU NECESTOU NAŠÍ PŘÍRODOU

 

Z práce domů a z domu do práce. Znáte to také? Běžné každodenní starosti vás přivedou do stavu, kterému by se každý raději vyhnul. Bezdůvodné bolesti hlavy a očí, špatný spánek a nespokojenost jsou jasnými projevy takového stavu. Na podobné nepohodlí mi pomáhá příroda a vzpomínky na ni.
Fotit jsem začala, když jsem vyjížděla s partnerem na motorce. Po přestěhování na venkov mi stačily pouhé procházky kolem domu s naším pejskem, abych mohla načerpat sílu. Všechny krásné obrazy, které jsem při tom našla, jsem si musela zaznamenat. Fotila jsem v parku, v lese, na cestě, i ve městě. S každou procházkou jsem objevovala další a další přírodní krásy a všimla si, že i to nejobyčejnější, co bych dříve přešla, považuji za velmi zajímavé. Pocit, že je vše výjimečné a krásné, mě přesvědčil, že by možná moje fotografie mohly vyvolat podobný pocit i u ostatních. Odpočívání pohledem do dálek, na nebe a v lese do korun stromů určitě vyčistí hlavu každému.
Zamilovala jsem si přírodu čistou, krásnou a ve výsledku i maličké detaily ve městech, které mi dokáží také udělat radost. Víte, že skály, stromy a sníh mají oči? No možná, když budete pozorně koukat, nějaká ta očka objevíte.
Fotím chytrým telefonem. Zaznamenávám pro potěšení svoje, i svých blízkých, rychlovky z našich procházek. A když už jsme u toho, musím poděkovat svému příteli, který trpělivě čeká, než vyfotím kdejakou maličkost, i když by raději šel dál. Také děkuji za jeho neustálou podporu.
Poděkování patří i mé kamarádce, která se mě snažila poměrně dlouhou dobu přesvědčit, abych vám své nejoblíbenější obrázky ukázala.


Věřím, že se vám bude výstava líbit a pomůže vám „nadechnout se čerstvého vzduchu".

 

Dagmar Blažková

 

malá ukázka z výstavy

 
kraj-a-prispng.png