úvod Aktuálně

ČERVENEC - ZÁŘÍ

Experimentální studio, Galerie na balkóně

FOTOGRAFICKÉ PŘÍBĚHY
Závěrečné maturitní práce studentů oboru fotografie Střední umělecké školy v Liberci. Výstava je součástí 1. ročníku festivalu Sušák 2022

Vystavující autoři:
Benešová Karolína, Culková Barbora, Halama Barnabáš Šándor, Holá Josefína, Hruška Filip, Kaiser Patrik, Kalmárová Kateřina, Lochman Jan, Mašínová Dominika, Nová Kateřina, Pospíšilová Barbora, Strnádková Monika, Šulcová Daniela, Wernerová Sofie


Kurátorka MgA. JANA HUNTEROVÁ, PhD.

 

ukázky z výstavy

 

 

Vyhlídková věž

O MĚDVĚDÍM KLANU

/ilustrace/

Nedávno jsem potkala na své stálé výstavě na zámku Sychrov dámu se dvěma potomky. Kluci se u obrázků bavili. Dobré znamení! Dala jsem se tedy s nimi do řeči. Synátoři byli v pohodě, ale maminka mě naprosto odzbrojila. Položila mi totiž velmi sofistikovanou otázku ohledně podstaty mé tvorby. Použila u toho spoustu cizích slov, díky kterým jsem si mezi svými praštěnými výtvory najednou připadala nepřístojně. Jak jen mohu vůbec položit tužku na papír, aniž bych k tomu měla předem připravenou odbornou analýzu? Paní mě zastihla zcela nepřipravenou.

Jestli doufáte, že jsem se ponaučila, a že na tomto prostoru odtajním nějaká hluboká moudra schovaná za mým „uměním", zklamu vás. Jasně, že každý máme nějaký svůj individuální motor, který nás nutí tvořit. Jasně, že na počátku Medvědího klanu byl nějaký konkrétní nápad a inspirace. Ale proč to rozebírat. Od toho jsou jiné specializované profese.

Za mě je jen na vás, co v mých obrázcích budete vidět. Já jen kreslím malé a milé věci, které, pro mě, dělají dny a život veselejšími. Baví mě dívat se na svět kolem sebe trochu jinak a zjistila jsem, že můj úhel pohledu občas baví i jiné lidi. Proto vystavuji. Není hezčí pocit, než vědět, že můj „malý" humor sem tam potěší i někoho dalšího.

A pokud přece jen nutně potřebujete aspoň nějaká fakta o mé tvorbě? Budete-li odcházet s pocitem, že hodně mé inspirace přichází z určité konkrétní evropské lokality, rozhodně se nebudete mýlit.

Přeji vám fajn zážitek při výstupu na věž a doufám, že v medvědí společnosti zapomenete na počet schodů nebo na případný strach z výšek Medvědímu klanu a „blbinkám" z jejich každodenního života ZDAR!

 

Váš R. A. Douch

PS: pokud budete chtít další medvědí „nášup", zastavte se na nebo mrkněte na galerii medvědího klanu na Fler.cz.

 

 

 
logo-krajepng.png