úvod Aktuálně

září, říjen 2018

Výstavy září - říjen 2018


Experimentální studio a předsálí, galerie na balkóně

JIZERSKÝ FOTOKLUB HEJNICE

/fotografie/

 

Jizerský fotoklub Hejnice byl založen 6.října 1960 skupinou místních fotoamatérů a úspěšně vykonává svoji činnost dodnes. Jeho zakladatel pan Jiří Bartoš je dodnes členem a čestným předsedou. Fotoklubem za více než pět desetiletí prošlo 100 členů, kteří nafotili nespočet snímků, z nichž řada získala ocenění i v dalekých zemích jiných kontinentů
(např. São Paulo, Hong Kong).
Dnes už  by bylo  obtížné spočítat výstavy, které členové  klubu uspořádali  ve své bývalé výstavní síni, jedné z největších v kraji, nebo ve foyeru  místního kina. Vystavovali zde známí fotografové a výtvarníci nejen z Čech, ale i ze zahraničí.
K nejvýznamnějším členům patřil Miroslav Zajíc, pozdější  fotoreportér československých periodik, který se ve své době proslavil snímky zachycujícími vrcholné summity amerického prezidenta Reagana
a generálního tajemníka ÚV KSSS Gorbačova.

 

DANIEL DANČEVSKÝ:

daniel-dancevskyjpg.jpg

 

JIŘÍ FÁRA:

jiri-farajpg.jpg

 

KAREL STUPKA:

karel-stupkajpg.jpg

 

MARTIN ČEPIČKA:

martin-cepickajpg.jpg

 

MIROSLAV PELIKÁN:

miroslav-pelikanjpg.jpg

 

PETR RIEDL:

petr-riedljpg.jpg

 

VANDA KMÍNKOVÁ:

vanda-kminkovajpg.jpg

 

LUBOMÍR BERKO:

berko-2jpg.jpg

 

JAN APPEL:

appel-2jpg.jpg

 

MIROSLAV NĚMEC:

nemec-2jpg.jpg

 

TOMÁŠ MAZÁNEK:

mazÁnek-2jpg.jpg

 

VÁCLAV ODEHNAL:

odehnal-2jpg.jpg

 

 

 

Vyhlídková věž

JAN CIGLBAUER

Severy

/fotografie/


Muzikolog, specialista na pozdně středověkou hudební tvorbu, jazz a improvizaci obrazově i textově dokumentuje koncerty nejrůznějších žánrů. Působí rovněž jako lektor cizích jazyků. Na krajinářskou fotografii zaměřil fotografický autodidakt svou pozornost přibližně před pěti lety. Spíše než lidé ho od počátku zajímaly bouřky, oblačnost a optické fenomény v atmosféře.

Nejvíce inspirace nachází stále v krajině a na ulicích, kterými se osaměle toulá a hledá nenápadná setkání hmoty a světla. Baví ho fotit v situacích a za světelných podmínek, od nichž klasické fotografické příručky přímo odrazují. Systematicky si zahrává s protisvětlem, využívá širokou škálu expozičních časů a zkoumá možnosti infračerveného spektra.

 

Název Severy spojuje vystavené fotografie hned v několika ohledech. Většina vznikla na severu Čech, Španělska, Německa, Anglie a Skotska. Sever je ovšem i nejméně oblíbenou světovou stranou, které dominuje stín a z níž přicházejí vítr, déšť, zima a mlha. V přeneseném smyslu tak sever spojuje všechna primárně nefotogenická témata, nezvyklé úhly pohledu, scény, okolo nichž ostatní procházejí bez povšimnutí, a technická zpracování i meteorologické podmínky, kdy většina fotoaparátů raději zůstává v brašnách.

 

 

08__20150908_480_psjpg.jpg

 

 

 

11__20170507_312_psjpg.jpg

 

 

 

15__20140802_(149)_psjpg.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg