úvod Abonentní cyklus

Abonentní cyklus 2021/2022

PROGRAM

63. ABONENTNÍ SEZÓNY KOMORNÍ HUDBY 2020/2021

Vstupenky na jednotlivá představení budou v předprodeji vždy 1 měsíc před jejich uvedením.

 

Vážení přátelé, milovníci krásné hudby,

s velkým potěšením Vám předkládáme program již 63. sezóny komorní hudby v Lidových sadech.

V Lidových sadech, které v letošním roce 2021 slaví kulaté jubileum od svého otevření. Za 120 let své historie zažily nejedno složité období. Mnohem složitější než je jedna pandemie a ekonomicko-sociální potíže, které ji doprovázejí. Vždyť i díky kultuře a krásné hudbě se vždy společnost dokázala z těžších časů vzpamatovat a uchovat si kulturnost a víru v nadějnější zítřky. Věřím tedy, že si z naší nabídky vyberete a budeme se v co nejhojnějším počtu setkávat na večerech naplněných krásnou hudbou, osvobozující od starostí všedního dne.

 

 

 

pátek 29. října 2021 v 19.00 hodin

4. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
PAVEL ŠPORCL
Paganiniana Tour 2021 - „Mount Everest houslové literatury"
Pavel Šporcl, nejpopulárnější český houslista současnosti, se vydává do nejvirtuóznějších vod houslového repertoáru na svém novém albu Paganiniana a na něj navazujícím turné.

 

čtvrtek 9.prosince 2021 v 19.00 hodin

5. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
MAREK KOZÁK - klavír
Teprve sedmadvacetiletý klavírní virtuos Marek Kozák má za sebou řadu oslnivých výsledků v celé plejádě soutěží, včetně těch nejprestižnějších. Mezi úspěchy patří vítězství v kategorii Talent roku čtvrtého ročníku Classic Prague Awards, nebo úspěch na prestižní soutěži Pražského jara. kritika vyzdvihuje neomylnou techniku, smysl pro proporce a gradaci, bohatou paletu rejstříků, obrovskou muzikalitu a vnitřní pokoru k notovému zápisu.


čtvrtek 13. ledna 2022 v 19.00 hodin

6. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
MARKÉTA JANOUŠKOVÁ - housle
BOHUMÍR STEHLÍK - klavír

Toto duo působí již poměrně dlouhou dobu nejen v ČR, ale i po celé Evropě. Rovněž spolupracují s Českým rozhlasem. Z velké části se věnují skladbám inspirovaných folklorem ze střední a východní Evropy, ale do jejich repertoáru samozřejmě patří i tradiční houslové perly.

 

Čtvrtek 3. února 2022 v 19.00 hodin

7. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
EVA SCHAFFEROVÁ - housle
Eva Schafferová je bývalá žákyně ZŠ a ZUŠ Jabloňová v Liberci, absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Pavla Kudeláska. Nyní studuje Hamu u prof. Ivana Štrause. Eva je vítězkou mnoha tuzemských i zahraničních soutěží. Je absolutní vítězkou a laureátkou soutěže nadace B. Martinů. V současné době je koncertní mistr ve filharmonii v Teplicích.

 

čtvrtek 3. března 2022 v 19.00 hodin

8. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
MUSICA FLOREA
Soubor založil roku 1992 violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé. Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.

 

středa 6. dubna 2022 v 19.00 hodin

9. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
DORA HÁJKOVÁ - violoncello
Dora, rodačka z Prahy, je laureátkou Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně, držitelka Ceny Gustava Mahlera a mnoha dalších ocenění. Působí převážně jako sólistka a komorní hráčka, je ale také členkou orchestrální akademie České Filharmonie. V současnosti dokončuje svá magisterská studia na pražské Akademii múzických umění. Klavírní doprovod - Matouš Zukal.

 

čtvrtek 5. května 2022 v 19.00 hodin

10. abonentní koncert 63. sezony komorní hudby
JANA BOUŠKOVÁ - harfa
Jana Boušková je fenoménem mezinárodní harfové scény, výjimečným způsobem reprezentuje Českou republiku v zahraničí jako sólistka České filharmonie. Získala přední ocenění na nejvýznamnějších harfových soutěžích, vedle koncertování se věnuje pedagogické činnosti na AMU v Praze a nově také na Royal College of Music v Londýně. Její bohatý repertoár zahrnuje díla všech období, mnoho současných českých i zahraničních autorů zkomponovalo skladby přímo pro ni. Jana je také autorkou vlastních úprav děl Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Josefa Suka pro sólovou harfu.

 

 

INFORMACE PRO ABONENTY ZE 62 SEZÓNY 2020/2021
Nové permanentky na sezónu 2021/2022 si budete moci vyzvednout od července do srpna 2021 na pokladně Lidových sadů s doplatkem 240 Kč.
Zároveň Vás prosíme, přineste nám svou abonentku zpět na výměnu. Kdyby Vám toto řešení nevyhovovalo, můžete dostat své peníze zpět za adekvátní počet Vámi zakoupených koncertů a to 120 Kč za 1 neuskutečněný koncert (listopad - červen 2021).


INFORMACE PRO NOVÉ ABONENTY
Předplatné zahrnuje 10 koncertů na velkém sále Lidových sadů za jednotnou a velmi výhodnou cenu 1 200 Kč.

 

Velký sál nabízíme od 1. řady do 12. řady. Noví zájemci si mohou vybrat ze současných volných míst.

Od 23. 7. 2021 lze předplatné zakoupit na pokladně Lidových sadů,

která je otevřena denně od 8:00 do 18:00 hodin, včetně víkendů.

 

Platba je možná v hotovosti, kartou nebo na fakturu.
Fakturu vystavíme na základě písemné objednávky zaslané na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
nebo poštou na adresu: Kulturní centrum Lidové sady, Lidové sady 425/1, 460 01 Liberec 1.

Předplatné si můžete rezervovat osobně či telefonicky na tel. 482 710 649 nebo 608 014 005,

každý den od 8:00 do 18:00 hodin.

SMS zprávy nerespektujeme.
 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg