úvod Abonentní cyklus

Abonentní cyklus 2023/2024

INFORMACE PRO ABONENTY
Předplatné zahrnuje 10 koncertů, 4 koncerty v Lidových sadech a 6 koncertů v Paláci Liebeig za jednotnou cenu 1 500 Kč

LIDOVÉ SADY: ŘÍJEN - PROSINEC 2023
Velký sál nabízíme pouze od 1. řady do 12. řady.

adresa: Lidové sady 425/1

 

PALÁC LIEBIEG: LEDEN - ČERVEN 2024
Sál nabízíme od 1. řady do 16. řady.

adresa: U Tiskárny 81/1 460 05 Liberec (dříve Oblasní galerie Liberec)

 

Noví zájemci si mohou vybrat ze současných volných míst.
Od 1. 8. 2022 lze předplatné zakoupit na pokladně Lidových sadů, která je otevřena denně od 8:00 do 18:00, včetně víkendů.

Platba je možná v hotovosti, kartou nebo na fakturu. Fakturu vystavíme na základě písemné objednávky zaslané na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo poštou na adresu: Kulturní centrum Lidové sady, Lidové sady 425/1, 460 01 Liberec 1.

Předplatné si můžete rezervovat osobně či telefonicky na tel. 482 710 649 nebo 608 014 005, každý den od 8:00 do 18:00 hodin. SMS zprávy nerespektujeme.

Vstupenky na jednotlivé koncerty budou v prodeji vždy 1 měsíc před jejich uvedením.

 

 

PROGRAM 65. SEZONY KOMORNÍ HUDBY

 

LIDOVÉ SADY

pátek 22. ZÁŘÍ 19:00 sál Lidové sady
1. abonentní koncert komorní hudby
NEW EUROPEAN STRINGS & DMITRY SITKOVETSKY & JAN BARTOŠ
Přehlídka hudebních tradic i současnosti, propojení západu s východem a především živý temperament na pódiu. To vše přináší koncert komorního orchestru New European Strings.
Houslista a dirigent Dmitry Sitkovetsky jako by jeho založením dával najevo, že mu nestačí vystoupení s Akademií sv. Martina v polích či orchestrem London Philharmonic, ale že cítí potřebu pracovat ještě s vlastním tělesem. Nové evropské smyčce v sobě nesou ducha univerzálních schopností a rozhledu svého zakladatele.

 

úterý 10. ŘÍJNA 19:00 sál Lidové sady

2. abonentní koncert komorní hudby

JULIE SVĚCENÁ - housle
Je považovaná za jednu z nejnadějnějších mladých houslových talentů. Vítězka mezinárodní rozhlasové soutěže ‘Concertino Praga', rozsáhle koncertuje v Evropě, Asii a USA.
Sólově vystupovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Severočeskou filharmonií Teplice, Moravskou filharmonií Olomouc, Plzeňskou filharmonií, s komorními orchestry Virtuosi Pragenses, Quattro, Musica Cassovia, a dalšími.

 

čtvrtek 9. LISTOPADU 19:00 sál Lidové sady
3. abonentní koncert komorní hudby
SMETANOVO TRIO
Jitka Čechová - klavír, Jan Talich - housle, Jan Páleníček - violoncello
Založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jejich předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby (Oistrach, Rostropovič, Richter; Stern, Rose, Istomin). I dnešní členové Smetanova tria - všichni tři významní čeští sólisté - dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Na žádost pořadatelů čas od času kombinují svá triová vystoupení se sólovými skladbami, tak jak to odpovídá původní slavné tradici této komorní formace.

 

středa 13. PROSINCE 19:00 sál Lidové sady
4. abonentní koncert komorní hudby
ENSEMBLE MARTINŮ A MICHAELA ZAJMI

Miroslav Matějka - flétna, Radka Preislerová - housle, Bledar Zajmi - violoncello, Andrea Motlová Vavrušová - klavír.
Jako host vystoupí Michaela Zajmi - mezzosoprán. Sólistka Opery Národního divadla v Praze.

Ensemble Martinů vystoupil opakovaně na všech zásadních festivalech a sériích v tuzemsku: Pražské jaro, MTF Zlatá Praha, Moravský podzim, Smetanova Litomyšl, Dvořákův festival, Janáčkův Máj, Martinů Fest, České doteky hudby, Česká filharmonie - Český spolek pro komorní hudbu, Pražské premiéry, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK. Ze zahraničních destinací opakovaně koncertuje v zemích: Francie, Švýcarsko, Slovensko, Německo, Španělsko, Švédsko, Dánsko, Itálie, Polsko, Rakousko, Brazílie či Čína. Byl prvním českým souborem, který v říjnu 2005 účinkoval v Číně (Forbidden City - Beijing), ale také na: Tavaczzi Festivál - Budapešť, Sala Cecília Mayereles - Rio de Janeiro, Koncerthuset - Stockholm, Amsterdam - Concertgebouw, „Semana Santa 2004" Conde Duque - Madrid, na nejstarším festivalu komorní hudby v Plovdivu (Bulharsko).


...............................................................

 

PALÁC LIEBEIG

neděle 14. LEDNA 19:00 Palác Liebieg
5. abonentní koncert komorní hudby
VILÉM VEVERKA A FILIP HRUBÝ - BAROQUE TOP SUMMITS

Vilém Veverka – hoboj, Filip Hrubý – cembalo

Hudba Johanna Sebastiana Bacha, jeho synů a současníků je pak logickým hudebním (pro hoboj a cembalo jednoznačně se nabízejícím) leitmotivem programu obou interpretů, který v atraktivní formě předkládají svým posluchačům. Koncert jako svého druhu originální prezentace vývoje hudby, nejen té barokní, ve špičkovém podání dvou sólistů, komorních partnerů. Setkání generací, i tak by se dal nazvat projekt předního českého hobojisty Viléma Veverky se zřejmě nejnadanějším mladým cembalistou dneška, Filipem Hrubým.

 

neděle 11. ÚNORA 19:00 Palác Liebieg
6. abonentní koncert komorní hudby
PRAGUE BASSOON BAND - fagot

Václav Vonášek, Martin Petrák, Radek Dostál, Václav Fürbach

Fagotový soubor Prague Bassoon Band vznikl v roce 2005 z iniciativy Václava Vonáška, vítěze řady prestižních mezinárodních soutěží (Talent roku 2002 - Praha, IDRS - Melbourne, Lodž). Dalšími členy souboru jsou přední čeští fagotisté téže generace - Martin Petrák, Radek Dostál a Václav Fürbach. Všichni členové jsou absolventy pražské HAMU ve třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla.
Podnětem ke vzniku souboru byl zájem prezentovat fagot jako nástroj s pozoruhodnými zvukovými, ale i technickými možnostmi, jejichž uplatnění nejlépe vynikne právě v oblasti komorní, respektive sólové. Slovo „Band" v názvu souboru má několik významů. Především signalizuje variabilní repertoárovou pestrost souboru. Neorientuje se pouze na interpretaci skladeb z oblasti vážné hudby, ale zahrnuje díla a transkripce děl téměř všech slohových období - od baroka a klasicismu přes 20. století, až po skladby lehčího žánru. Počet hráčů lze dle přání a skladeb měnit, od kombinace dvou až po čtyři. Prague Bassoon Band nabízí publiku nový zvukový obzor s pestrým a netradičním repertoárem.


neděle 3. BŘEZNA 19:00 Palác Liebieg
7. abonentní koncert komorní hudby
WIHANOVO KVARTETO

Leoš Čepický - housle, Jan Schulmeister - housle, Jakub Čepický - viola, Michal Kanka - violoncello

Je jedním z předních smyčcových kvartet, jež v nedávných letech vznikla z velké české interpretační školy. Kvarteto vzniklé v roce 1985 si získalo mimořádný věhlas za interpretaci, jak domácího českého repertoáru, tak i mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních.
Jeho rozvíjející se obdivuhodná mezinárodní kariéra zahrnuje vystoupení na předních festivalech v Evropě a na Dálném východě. Pravidelně koncertuje v USA a podniklo také turné po Austrálii a Novém Zélandu, jež se setkalo se značným ohlasem. Je častým hostem ve Velké Británii a jeho vystoupení jsou často na pořadu vysílání jak Radia 3, tak i koncertů Wigmore Hall, Bridgewater Hall, South Bank a v mnoha jiných místech.

neděle 7. DUBNA 19:00 Palác Liebieg
8. abonentní koncert komorní hudby
DUO BEAUTIFUL STRINGS
Monika Urbanová - housle, Hedvika Mousa Bacha - harfa
Houslistka Monika Urbanová a harfistka Hedvika Mousa Bacha založily Duo Beautiful Strings již během svých studií na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v roce 2010. Za sebou měly vítězství v různých mezinárodních soutěžích i sólové zkušenosti. Od té doby společně vystupují na koncertních pódiích jak v České republice,
tak i v zahraničí.
V letech 2011-2013 vystupovaly v představení Easy Living divadla Mlejn. Šlo o nevšední spojení klasické hudby se vzdušnou vertikální akrobacií. Vystoupily v komorním cyklu FOK „Slovo a hudba", na festivalech Nekonvenční žižkovský
podzim, Lissa Classica, Mezinárodní varhanní festival ve Filipově, Středočeské kulturní léto, Pražský Montmartre, Léto v parcích Prahy 2, České doteky hudby, Dny soudobé hudby aj. V roce 2022 založily vlastní projekt Pražské premiéry Dua Beautiful Strings, s cílem podpořit tvorbu současných skladatelů.

 

neděle 5. KVĚTNA 19:00 Palác Liebieg
9. abonentní koncert komorní hudby
ŠTĚPÁN RAK - kytara
Světový kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské Akademie múzických umění.
Snílek, pábitel, lev (dle horoskopu), věrný kamarád, Bohem políbený muzikant, člověk držící vždy a za všech okolností slovo, špičkový fotograf, milovník Slezska, cestovatel bez řidičského průkazu a auta, astronom i astrolog, pedagog, táta...

 

neděle 9. ČERVNA 19:00 Palác Liebieg
10. abonentní koncert komorní hudby
ADAM KLÁNSKÝ - violoncello
Narodil se v roce 2001. Na violoncello začal hrát v pěti letech pod vedením Kateřiny Hroníkové v ZUŠ Jana Hanuše v Praze. Od roku 2016 studoval u doc. Michala Kaňky a v současné době je posluchačem 6. ročníku Pražské konzervatoře ve třídě MgA. Petra Nouzovského. Již v šesti letech získal 2. cenu v soutěži Prague Junior Note a od té doby se stal laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží.
Je několikanásobným vítězem celostátního kola soutěže MŠMT, absolutním vítězem soutěže J. Vychytila (2015), soutěže Bohuslava Martinů v Poličce (2014) a soutěže konzervatoří (2017). Mezi nejcennější mezinárodní úspěchy patří titul laureáta v Heranově soutěži v Ústí nad Orlicí (2009 a 2013), 1. cena v soutěži Concours Flame v Paříži (2013), 2. ceny z rakouského Liezenu. Dosavadními nejcennějšími úspěchy jsou 1. cena na prestižní soutěži J. J. F. Dotzauera v Drážďanech (2019), 1. cena z mezinárodní soutěže Gustava Mahlera v Jihlavě (2020) a 2. cena ze Soutěže Nadace B. Martinů (2021). Aktivně se účastní mistrovských kurzů u významných světových violoncellistů, např. u Stevena Isserlise, Reinharda Latzka, Ofera Canettiho, či Michaely Fukačové. Od roku 2021 je členem Orchestrální akademie České filharmonie.

 

 





 

 

 

 

 
kraj-a-prispng.png