úvod Abonentní cyklus

Abonentní cyklus 2022/2023

Vážení přátelé, milovníci krásné hudby,

s velkým potěšením Vám předkládáme program již 64. sezóny komorní hudby v Lidových sadech.

 

Věříme, že si z bohaté nabídky interpretů vyberete a budeme se v co nejhojnějším počtu setkávat na večerech naplněných
krásnou hudbou, osvobozující od starostí všedního dne. Od starostí, které se nám každému vkrádají do hlavy při čtení či sledování novin. Od starostí, které jsou přirozenou součástí našich životů, pokud jejich míru dokážeme vyvážit třeba „jen" krásnými okamžiky všedních dní.

Pojďme je tedy společně zažívat při večerech hudby v Lidových sadech.


MVDr. David Nejedlo

ředitel Zoo Liberec

 

Michal Kadlec
vedoucí programového oddělení

 

..........................................................................

PROGRAM 64. ABONENTNÍ SEZÓNY KOMORNÍ HUDBY

 

středa 7. září 2022 v 19.00 hodin
JIŘÍ BÁRTA - violoncello
TEREZIE FIALOVÁ - klavír
Vitální, nespoutaný a vynalézavý Beethoven v Sonátách pro klavír a violoncello v podání předního violoncellisty Jiřího Bárty a klavíristky Terezie Fialové.

 

čtvrtek 13. října 2022 v 19.00 hodin
TRIO MARTINŮ
vzniklo na Pražské konzervatoři v roce 1990. V současném složení (Petr Jiříkovský - klavír, Pavel Šafařík - housle a Jaroslav Matějka - violoncello) hraje od roku 1993. Již od počátku svého působení, kdy se na uměleckém růstu souboru významně podílel vůdčí člen světově proslulého Smetanova kvarteta Antonín Kohout, dosahovalo trio řadu úspěchů a získávalo významná ocenění. Mezi tyto úspěchy patří účast v mezinárodní soutěži v italském městě Trapani, třetí cena na mezinárodní soutěži komorních souborů v Heerlenu v Holandsku v roce 1992, a zvláště pak první místo v téže soutěži o tři roky později (1995).

 

čtvrtek 3. listopadu 2022 v 19.00 hodin
JIŘÍ PAZOUR - klavír
Slavné filmové melodie v klavírních proměnách.
Uměleckou činnost Jiřího Pazoura je možno shrnout do tří oblastí - kompoziční, koncertní a pedagogické. Jako skladatel se věnuje tvorbě orchestrálních, komorních i sólových skladeb. Jeho kompozice jsou pravidelně vysílány Českým rozhlasem, vydávány na zvukových nosičích a jsou na pravidelném repertoáru špičkových českých i zahraničních sólistů a souborů. V roce 2011 získal 1. cenu ve skladatelské soutěži Tribuna komorní písně Plzeň 2011 za písňový cyklus pro soprán a klavír na texty lidové poezie „Zatmělo se mně slunečko".

 

středa 14.prosince 2022 v 19.00 hodin
ORCHESTR JEŽKOVY STOPY
je přední český swingový orchestr, který navazuje na odkaz Osvobozeného divadla a jeho tří hlavních představitelů - Ježka, Voskovce a Wericha. Skládá se z absolventů konzervatoří a hudebních akademií, kteří svým nadšením a kvalitním zpracováním originálních aranžmá československých písní z let třicátých a čtyřicátých vzdávají hold našim prvním swingařům. Zazní známé písně jako Život je jen náhoda, Svítá či Slunečnice (v interpretaci naší zpěvačky Lenky Švestkové), nebo třeba Pra-pra-prabába mé prabáby, Vousatý svět či Jen pro ten dnešní den (v podání našeho zpěváka Patrika Možíše).

 

čtvrtek 12. ledna 2023 v 19.00 hodin
JANA ŠREJMA KAČÍRKOVÁ - soprán
Česká operní hvězda, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, se jako držitelka tří Cen Thálie
neodmyslitelně zapsala do historie českého umění. V roce 2006 se stala hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a od roku 2010 zde působila jako stálá členka souboru opery. Od roku 2016 je členkou souboru Národního divadla Brno a je stálým hostem Národního divadla v Praze. Ve svém repertoáru má řadu hlavních rolí, za které získala
prestižní ocenění - kromě tří Cen Thálie má čtyři ocenění Jihočeských Thálií a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška". V roce 2013 byla oceněna Výroční cenou Opery Plus. Je vítanou sólistkou mnoha předních českých orchestrů i mezinárodních festivalů.

Klavírní doprovod - Šárka Knížetová.


Čtvrtek 2. února 2023 v 19.00 hodin
ZEMLINSKÉHO KVARTETO
již od svého založení v roce 1994 navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. V roce 2010 se stalo vítězem mezinárodní soutěže smyčcových kvartet ve francouzském Bordeaux, je také laureátem mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu (2007), v Praze (Pražské jaro 2005) a v Londýně (2006), kde zároveň získalo Cenu publika. Soubor též zvítězil na dalších soutěžích v Čechách i na Slovensku. V roce 2005 byla kvartetu udělena Cena Českého spolku pro komorní hudbu a v roce 2009 cena Nadace Alexandra Zemlinského ve Vídni.

František Souček a Petr Střížek - housle, Petr Holman - viola, Vladimír Fortin - violoncello.

 

čtvrtek 2. března 2023 v 19.00 hodin
KATEŘINA ENGLICHOVÁ - harfa
patří k výrazným osobnostem evropského interpretačního umění. Držitelka ceny Prague Classic Award 2018, spolupracovala s významnými umělci a soubory, jak v zahraničí tak u nás. Vystudovala Konzervatoř v Praze a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studova na Curtisově Institutu ve Filadelfii, USA . V létě 2017 dokončila postgraduální studium na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně.

 

čtvrtek 13. dubna 2023 v 19.00 hodin
DUO CONNESSIONE
Česko - německé komorní duo vzniklo po prvním koncertu 4. prosince 2019, před nímž ale oba sólisté, Carina Kaltenbach-Schonhardt - housle a Tomáš Spurný - klavír, hudebně spolupracovali od roku 2016. Duo se zaměřuje na hudbu 18. a 19. století. Kromě slavných evropských klasických a romantických skladatelů se věnuje znovuobjevení zapomenutých skladatelů klasického a romantického období, a to jak na koncertech, tak v edicích CD. Duo věnuje zvláštní pozornost české a německé hudbě. Koncerty a nahrávky CD jsou pořizovány na moderních i historických hudebních nástrojích.
Kromě skvělých děl klasické hudby nabízí duo také salónní hudbu z 19. století a při zvláštních příležitostech lehkou hudbu z jiných žánrů, jako je klezmer, tango, ragtime, foxtrot, blues a irský folk.

 

čtvrtek 11. května 2023 v 19.00 hodin
DUO L´ALBA
Skladby Ennia Morricone, G. Fauré, J. S. Bacha a dalších autorů zazní v novém hávu netradičního spojení klarinetu a kytary. Laureátka soutěže Pražské Jaro, vycházející hvězda české hudební scény Anna Paulová a kytarista, skladatel Lukáš Sommer, jenž letos debutoval ve slavné Carnegie Hall. Spojení, které slibuje netradiční hudební zážitek a vysokou interpretační úroveň. Ojedinělý večer žádá i ojedinělou dramaturgii, a tak dvě světové premiéry, psané přímo pro Duo L'alba, zazní po boku slavných melodií.

 

čtvrtek 8. června 2023 v 19.00 hodin
LYRA DA CAMERA
je komorním sdružením hudebníků-sólistů, kteří se ve své umělecké činnosti zaměřují na interpretaci komorní hudby především období baroka a klasicizmu, tj. období 17. a 18 století. Nevyhýbají se ani skladbám novějším, včetně děl soudobých autorů. V hudebně-literárních koncertech, vedle hudebních děl uvádí i umělecký přednes děl literárních. LYRA DA CAMERA působí na českých a zahraničních koncertních pódiích od roku 1997. V letošním roce tedy slaví dvacáté páté výročí svého koncertního působení.

 

(pdf) program komorní hudby 2022 2023 (2839,83kB)

 

..........................................................................

 

INFORMACE PRO ABONENTY
Předplatné zahrnuje 10 koncertů na velkém sále Lidových sadů za jednotnou a velmi výhodnou cenu 1 500 Kč.


Velký sál nabízíme pouze od 1. řady do 12. řady. Noví zájemci si mohou vybrat ze současných volných míst.

 

Od 1. 8. 2022 lze předplatné zakoupit na pokladně Lidových sadů, která je otevřena denně od 8:00 do 18:00 hodin, včetně víkendů.

Platba je možná v hotovosti, kartou nebo na fakturu. Fakturu vystavíme na základě písemné objednávky zaslané na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  nebo poštou na adresu:
Kulturní centrum Lidové sady,
Lidové sady 425/1, 460 01 Liberec 1.


Předplatné si můžete rezervovat osobně či telefonicky na tel. 482 710 649 nebo 608 014 005, každý den od 8:00 do 18:00 hodin. SMS zprávy nerespektujeme.


Vstupenky na jednotlivé koncerty budou v prodeji vždy 1 měsíc před jejich uvedením.


 

 

 

 

 
logo-krajepng.png