úvod Abonentní cyklus

Abonentní cyklus 2020/2021

PROGRAM

62. ABONENTNÍ SEZÓNY KOMORNÍ HUDBY 2020/2021

Vstupenky na jednotlivá představení budou v předprodeji vždy 1 měsíc před jejich uvedením.

 

Vážení přátelé, milovníci (nejen) klasické hudby,

s potěšením Vám předkládáme program 62. sezóny komorní hudby v Lidových sadech, které v roce 2021 oslaví 120 let od svého otevření a pamatují tedy mnohá složitá období nejen pro kulturu a umění.
Věříme, že Vás nabídka interpretů zaujme a budeme se v co nejhojnějším počtu pravidelně setkávat na večerech naplněných krásnou hudbou.

 

 

1. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 10. září 2020 v 19:00 hodin

SMETANOVO TRIO

založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. I dnešní členové Smetanova tria - všichni tři významní čeští sólisté - dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Cesta Smetanova tria je v poslední době lemována mimořádnými mezinárodními úspěchy.
Jitka Čechová - klavír, Jan Talich - housle, Jan Páleníček - violoncello

 

2. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 1. října 2020 v 19:00 hodin
MARIIA MIKHAILOVÁ - flétna LIBOR JANEČEK - kytara

Mariia Mikhailova (1989) studovala v Togliatti, dále pokračovala na Konzervatoři Sobinova v Saratově. Nyní studuje na JAMU v Brně u prof. Václava Kunta a věnuje se koncertní činnosti. Libor Janeček (1969) je absolventem brněnské konzervatoře. V letech 1992 - 2008 účinkoval v koncertním duu Instrumental tandem (kytara - akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly a jihoamerickou hudbu. Nahrává pro Český rozhlas v Brně.

 

3. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 5. listopadu 2020 v 19:00 hodin

!!! NOVÝ TERMÍN 24.6.2021 !!!
MAREK KOZÁK - klavír

Teprve sedmadvacetiletý klavírní virtuos Marek Kozák má za sebou řadu oslnivých výsledků v celé plejádě soutěží, včetně těch nejprestižnějších. Mezi úspěchy patří vítězství v kategorii Talent roku čtvrtého ročníku Classic Prague Awards nebo úspěch na prestižní soutěži Pražského jara. Kritika však klavíristovo jméno skloňuje také se spoustou jiných předností. Obvykle vyzdvihuje neomylnou techniku, smysl pro proporce a gradaci, bohatou paletu rejstříků, obrovskou muzikalitu a vnitřní pokoru k notovému zápisu. Marek Kozák, absolvent klavírní třídy profesora Ivana Klánského na HAMU v Praze, tak čeří vody současné české klavírní scény.

 

4. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

středa 2. prosince 2020 v 19:00 hodin

!!! NOVÝ TERMÍN 31.3.2021 !!!
MARKÉTA JANOUŠKOVÁ - housle BOHUMÍR STEHLÍK - klavír

Toto duo působí již poměrně dlouhou dobu nejen v ČR, ale i po celé Evropě. Rovněž spolupracují s Českým rozhlasem. Z velké části se věnují skladbám inspirovaných folklorem ze střední a východní Evropy, ale do jejich repertoáru samozřejmě patří i tradiční houslové perly.

 

5. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 7. ledna 2021 v 19:00 hodin

!!! NOVÝ TERMÍN 26.5.2021 !!!
DORA HÁJKOVÁ - violoncello

Dora, rodačka z Prahy, je laureátkou Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně, držitelka Ceny Gustava Mahlera a mnoha dalších ocenění. Působí převážně jako sólistka a komorní hráčka, je ale také členkou orchestrální akademie České Filharmonie. V současnosti dokončuje svá magisterská studia na pražské Akademii múzických umění.
Klavírní doprovod - Matouš Zukal.

 

6. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 11. února 2021 v 19:00 hodin

!!! NOVÝ TERMÍN 29.4.2021 !!!

KLAVÍRNÍ KVARTETO JOSEFA SUKA

Soubor byl založen houslistou Radimem Krestou v roce 2007 původně ve složení klavírního tria pod názvem „Taras Piano Trio". V tomto obsazení dosáhl soubor řady ocenění na mezinárodních soutěžích. Soubor pravidelně vystupuje v Itálii, Španělsku, na Slovensku, v Rakousku, Německu ve Slovinsku či v Japonsku.
Kvarteto tvoří: Radim Kresta - housle, Eva Krestová - viola, Václav Petr - violoncello, Václav Mácha - klavír.

 

7. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 4. března 2021 v 19:00 hodin
FIVE STAR KVARTET
Je sestaven z našich špičkových klarinetistů, kteří mají velké sólistické renomé a komorní zkušenosti z řady pódiových aktivit. Členové souboru jsou také držiteli prestižních ocenění z mezinárodních hudebních soutěží a festivalů a jsou výraznými osobnostmi naší interpretační současnosti. Five Star osciluje repertoárově v oblasti klasické i jazzové hudby a navazuje na projev legendárního souboru Barock Jazz Quintet. Jiří Hlaváč je i v tomto případě autorem aranží, dramaturgie a plní roli moderátora.
Kvarteto tvoří: Jiří Hlaváč, Vlastimil Mareš, Irvin Venyš a Jan Mach.

 

8. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby
čtvrtek 8. dubena 2021 v 19:00 hodin
MUSICA FLOREA

Soubor založil roku 1992 violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Hra na originální nástroje nebo jejich kopie podložená studiem dobových pramenů a estetiky a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů i prostředků tvoří nezbytný základ činnosti souboru a jsou zároveň zárukou jeho renomé. Repertoár souboru zahrnuje instrumentální komorní hudbu, světské i duchovní vokálně-instrumentální skladby, orchestrální koncerty i monumentální skladby symfonické, operní a oratorní od počátků baroka po 20. století.

 

9. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby
čtvrtek 13. května 2021 v 19:00 hodin
EMIDA

Je komorní trio ve složení Eliška Brožková Pospíšilová - klarinet, Miroslava Časarová - zpěv, Daniel Wiesner - klavír. Založeno bylo klarinetistkou Eliškou na festivalu "Dny soudobé hudby" v Praze, kde se členové setkali při premiéře skladeb předních českých soudobých skladatelů. Všichni tři členové, jsou též sólisté a vystupují i v jiných komorních seskupeních. Mají za sebou úspěchy v národních a mezinárodních soutěžích. Trio nabízí uchu lahodící barevný program plný líbivých a tklivých skladeb, světových autorů, které pohladí po duši
a zanechají nevšední zážitek.

 

10. abonentní koncert 62. sezóny komorní hudby

čtvrtek 3. června 2021 v 19:00 hodin
EVA SCHAFFEROVÁ

Bývalá žákyně ZŠ a ZUŠ Jabloňová v Liberci, absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Pavla Kudeláska. Nyní studuje Hamu u prof. Ivana Štrause. Eva je vítězkou mnoha tuzemských i zahraničních soutěží. Je absolutní vítězkou a laureátkou soutěže nadace B. Martinů. V současné době je koncertní mistr ve filharmonii v Teplicích.

 

 

Předplatné zahrnuje 10 koncertů na velkém sále Lidových sadů za jednotnou a velmi výhodnou cenu
1 200 Kč.

Velký sál nabízíme nově pouze od 1. řady do 12. řady.
Abonenti, kteří mají místa od 13. řady dál žádáme o přesun do bližších řad.

Noví zájemci si mohou vybrat ze současných volných míst.
Od 1. 8. 2020 lze předplatné zakoupit na pokladně Lidových sadů, která je otevřena denně od 8:00 do 18:00 hodin, včetně víkendů.

Platba je možná v hotovosti, kartou nebo na fakturu. Fakturu vystavíme na základě písemné objednávky zaslané na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo poštou na adresu: Kulturní centrum Lidové sady, Lidové sady 425/1, 460 01 Liberec 1.

Předplatné si můžete rezervovat osobně či telefonicky na tel. 482 710 649 nebo 608 014 005, každý den od 8:00 do 18:00 hodin. SMS zprávy nerespektujeme.

 

Vstupenky na jednotlivé koncerty budou v prodeji vždy 1 měsíc před jejich uvedením.


 

 
03-19-18-11-23-36-rengl-na-webjpg.jpg liberec-na-webjpg.jpg